Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN’DA MİNİKLER GAZETECİLİK MESLEĞİ İLE TANIŞTI

SİNCAN’DA MİNİKLER GAZETECİLİK MESLEĞİ İLE TANIŞTI
141 views
04 Ağustos 2021 - 4:21

Sincan Belediyesi Bebek Kütüphanesinde çeşitli etkinliklerle çocuklara keyifli zamanlar yaşatmaya devam ediyor. “Basın Bayramı” vesilesiyle Bebek Kütüphanesinde miniklere gazetecilik mesleği tanıtıldı. Fotoğraf makinası ve kamerayı inceleyen çocuklar çekim yaptı; mikrofonu kapanlarsa kamera karşısında marifetlerini sergiledi.

Çocukların geleceğe daha iyi hazırlanması ve gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla bir dizi etkinlikler düzenlenen Sincan Belediyesi Bebek Kütüphanesinde çocuklara “meslek tanıtım etkinlikleri” de yapılıyor. 24 Temmuz “Basın Bayramı” olması vesilesiyle bu hafta çocuklar gazetecilik mesleği ile tanıştı.

Gazetecilikte kullanılan ekipmanlar tanıtıldı. Kamera ve Fotoğraf makinelerini yakından gören miniklerin ilgisi yoğundu. Kimi çocuklar çekim yaparken kimileri ise mikrofonları alıp kamera karşısına geçti.

Kendi Ekipmanlarını Kendileri Yaptılar

Fotoğraf makinası, kamera ve mikrofonları inceleyen çocuklar daha sonra kendi ekipmanlarını kendileri yaptı. Renkli kağıt ve kartonları kullanan minikler birbirinden güzel ekipmanlar ortaya çıkardı. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.