Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN’DA SİNEK-HAŞERELERLE MÜCADELE ve DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

SİNCAN’DA SİNEK-HAŞERELERLE MÜCADELE ve DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI
188 views
09 Mayıs 2021 - 1:14

Tam kapanma dönemimde önlemlerini iki kat arttırarak dezenfekte seferberliğine devam eden Sincan Belediyesi, halk sağlığına zararlı olan sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Çalışmalar yıl boyunca devam edecek.

Sincan Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte tüm cadde ve sokaklarda haşere ve larvaların üreme kaynaklarına yönelik ilaçlama çalışması başlattı. Daha sağlıklı ve temiz bir ilçe için çalışan Sincan Belediyesi, halk sağlığını korumak adına haşere ve karasinekle mücadele ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sahada olağanüstü bir çalışma yürütüyor. Tam kapanma ile birlikte bir taraftan ilçe genelinde dezenfekte seferberliği hız kazanırken, bir taraftan da ekipler haşere ve sineklerin kontrolsüz üremelerinin önüne geçmek için ilaçlama yapıyor.

Ekipler holder cihazı ile parklarda, mistblower ile sokaklarda sinek ve haşereyle mücadele ediyor. Köylerde ekolojik dengeye zarar vermemek için uçkun çalışması yapılmıyor, sadece karasinek ve sivrisineklere yönelik larva çalışması yürütülüyor.

Kullanılan ilaçlar insana ve doğaya zarar vermiyor, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı biyosidal ilaçlar kullanılıyor. Sincan Belediyesi vatandaşlardan gelen talepleri de dikkate alıyor, gelen şikayetlere göre açık alanlarda ilaçlama çalışması başlatılıyor. İlaçlama faaliyetlerinin yıl boyunca devam etmesi planlanıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.