Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN’IN GÖZBEBEKLERİ KADEMELİ NORMALLEŞME İLE YENİDEN HİZMETTE

SİNCAN’IN GÖZBEBEKLERİ KADEMELİ NORMALLEŞME İLE YENİDEN HİZMETTE
170 views
25 Mayıs 2021 - 19:53

VATANDAŞLAR RANDEVU ALARAK KIRAATHANELER, MATEMATİK MÜZESİ VE BEBEK KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET EDEBİLİR.

17 günlük tam kapanma süreci sona erdi. Sincan Belediyesi bu süre zarfında millet kıraathaneleri, Bebek Kütüphanesi ve Matematik Müzesi’nin hizmetlerini geçici olarak askıya almıştı. Kademeli normalleşme sürecine geçilmesiyle söz konusu alanlar randevu ile yeniden hizmet vermeye başladı.

Sincan’da özellikle gençlerin uğrak mekanlarından olan Evliya Çelebi, Abdurrahim Karakoç, Sincan Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi; 0-5 yaşındaki çocukların okuma kültürü ile tanıştıkları Bebek Kütüphanesi ve Matematik Müzesi pandemi ile mücadele kapsamında tam kapanma sürecine geçilmesiyle hizmetlerini geçici süreliğine durdurmuştu.

Hasret Sona Erdi

17 gün süren tam kapanma sürecinin tamamlanmasıyla Sincan’da büyük talep gören kıraathaneler ve kütüphaneler yeniden hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar randevu alarak söz konusu mekanları ziyaret edebilir. Vatandaşlar www.sincan.bel.tr adresindeki “e belediye” bölümünü tıklayarak randevu alabilir.

Hijyen Tedbirleri Üst Seviyede

Sincan Belediyesi 14 Şubat 2020’den bu yana sahada olağanüstü bir hijyen seferberliği yürütüyor. Ekipler kütüphaneler ve Matematik Müzesi’ni de düzenli şekilde dezenfekte ediyor. Vatandaşlar buralara giderek hijyenik ve ferah ortamlarda kitap okuyup, ders çalışabilir. Aileler Bebek Kütüphanesinde eğitici ve öğretici etkinliklere katılabilir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.