Sincan Ekspress Haber Sayfası

AKLI SELİM OL.. BİRGÜN RÜZGAR TERS ESER-2

AKLI SELİM OL.. BİRGÜN RÜZGAR TERS ESER-2
SAFA HORAN( safahoran@sincanekspress.com )
345 views
02 Nisan 2021 - 6:47

SORDUN MU SİNCAN’A “HIZLI GAZETECİ SEVER Mİ?”

Herşey de bir hayır vardır derler.

Bu sefer sana teşekkür ederek başlayacağım yazıya. Neden mi? Sayende bir gazeteye daha sahip oldu Sincan. Haklıyı övebilen, haksızı da adabıyla eleştirebilen. Hür ve özgür, pranga vurulmamış. Sanırım Sincan’a yaptığın en büyük hizmet bu olacak. Sadece ilan alarak değil, her hafta dolu dolu, kendi gününde çıkan bir gazete. Tüm resmi mevzuatları yerine getiren. Şaibesiz. Sadece gazetemi. Kısa zaman da göreceksin devamını. Geçende dedim ya sana inat.

 Sevmezsin tabii.

Çünkü dizginleyemeğini sende çok iyi biliyorsun. Durduramayacağını. Biliyorum amirlerine veremeyeceğin en büyük cevap benim. Neden mi? Bizim üzerimizden yaptığın plan tutmadı ve asla tutmayacağınıda biliyorsun. Üstelik ben sağda solda konuşmuyorum senin gibi. Hani demişsin ya bir iki kelam arasında. “tarafını seçecek” diye. Hala anlamadın değil mi? Ya da işine gelmiyor. Ben bugün yaptığım görüşmeleri, haberleri, ziyaretleri vb. attığım bütün adımları Sincan için atıyorum. Ne sen dedin diye ne de senin karşıtların dedi diye yapmıyorum hiçbir şeyi.  Ben senin gibi değilim. Ben girdiğim yollarda bir çok bedel ödemiş biriyim. Hani demişsin ya bedelini öder diye. Sağda solda konuşarak değil . Yolla faturayı.. bedelini de vergisini de ödeyim.  (Korkma ben telefonlarıma bakarım.)

Ben diğer meslektaşlarım gibi değilim. Benim çizgim ne maddi. Ne siyasi, ne çıkar üzerine, ne de seninki gibi dengeler üzerine. Doğru yaparım, yanlış yaparım. Ama bunlar benim doğrularım ve yanlışlarım olur. Yani bizdeki  işler sendeki  gibi değil. Bizde ego yok. Bizde ayrım yok. Biz de yanlış yok. Bizde yapıcılık var. Bizde heyecan var. Bizde samimilik var. Bizde işler “deniz yıldızı” na benzemez. Yani yanar döner değil.

Nasıl olduğunun hiçbir önemi yok. Ama eksiklerini veya yanlışlarını dile getirmiyorsak bil ki bulunduğun kuruma saygımızdan ve orda doğru yapılan işleri gölgelemesin diyedir.

Ne yapmaya çalıştığımı hala anlamadın değil mi? Ne yaptığımı ve neler yapacağımı Sincan takip ederek, sen de yaşayarak göreceksin.

Senin milyonlarla beceremediğini Sincan’da hepi topu 10-12 genç nasıl başaracak göreceksin.  Hatalarınla, eksiklerinle ve boşvermişliklerinle yapamadığını bizler gece gündüz çalışarak nasıl yapacağız göreceksin.

Dedim ya o rüzgar ters esmeye başladı. Bu gün senin kurumunda senin yaptıkların ve bedelini konuşulurken,  ekibim aralıksız övgüler alarak o rüzgarı arkasına alıyor. Ve bu rüzgar her gün daha da sertleşecek. Sincan bize sahip çıkıyor. Sosyal medya hesaplarımız bir ayda ikiye katladı. Senin bulunduğun kurum dahil bir çok kurum bu gün Sincan medyasının bu bağımsız hareketine sahip çıkıyor. En önemlisi tereddütle değil, saygıyla yaklaşıyor. (sana yaklaştıkları gibi zorunlulukla değil.)

Bizler bütün çalışmalarımızı göz önünde yapıyoruz. Bugün misyonumuz olan “Sincan için” kelimesinin her platformda arkasında duruyoruz. Sende şapkayı geçir başına, arkasında duramayacağın her hatanın muhasebesini bir yap istersen.  

Kimsenin arkasından iş çevirmiyoruz. Bugün Sincan’ı yöneten bütün kurumlar ve kuruluşlarla ya görüşmüşüzdür yada mutlaka randevu talep edip, telefon numaramızı iletmişizdir. Daha net söyleyim Sincan’ın menfaatine olan her konuda, hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin, siyasi yada değil, bütün kurumların ve toplulukların yanında ve hizmetinde olacağımızı samimiyetle deklare ediyoruz zaten.  Senin içinde olduğun kurum da dahil. Hatta senin de yaptığın işlerde Sincan menfaatine olması dahilinde onunda yanındayız. Yanlış anlaşılmasın. Senin yanında değil.

Birkaç sözde kim olduğumu merak edenlere. Neden diyenlere. Arkamızı aramak yerine iletişim bilgilerimiz her yerde mevcut. Halkın içinden geldik. Halkın içinde yaşıyoruz. Başımız üstünde yerleri var. İsterlerse bizde üşenmeden kapılarını aşındırırız.

Meslektaşlarımızı da unutmadan… Beni tanıyanınız var tanımayanınız. Sizleri yargılamıyorum. Her yiğidin yoğurt yeme şekli farklı. Sadece samimiyetimle Sincan’ın menfaatine olan her haberi seve seve paylaşacağımı veya sayfalarımda yer vereceğimi bilmenizi isterim.

Ey muhatap;

Sen dönüp sordun mu Sincan’a “HIZLI GAZETECİ SEVER Mİ?”

Saygılarımla..

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.