Sincan Ekspress Haber Sayfası

TÜRKİYE DİYANET VAKFI SİNCAN ŞUBESİNDEN HAYIR YEMEĞİ

TÜRKİYE DİYANET VAKFI SİNCAN ŞUBESİNDEN HAYIR YEMEĞİ
379 views
25 Mart 2021 - 18:16

        Bütün insanlığı etkisi altına alan Pandemi sürecinde kültürümüzün önemli bir parçası olan düğün ve cenaze yemeklerine getirilen kısıtlamalar konusunda TDV Sincan Şubesi vatandaşlarımıza yardımcı olarak gönüller arasında köprü oluşturuyor.

        İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şube Başkanı Mevlüt TOPÇU “Pandemi sürecinde pek çok vatandaşımız cenaze ve düğünlerimizin vazgeçilmez bir parçası olan yemek ikramı konusunda kısıtlamalardan dolayı mahrum kaldıklarını dile getirdi. Bizde bu konuyu yaptığımız ön görüşmelerden sonra proje haline getirerek gönüller arasında köprü olmak için kolları sıvadık.

        Cenaze, düğün, sünnet vb. merasimlerinde HAYIR YEMEĞİ veremeyen vatandaşlarımız Vakfımıza gelerek belirledikleri yemek gruplarından imkanları ölçüsünde et, tavuk ve bakliyat menülerinden birini seçerek bağış bedelini makbuz karşılığı Vakfımız hesabına yatırdıktan sonra, biz de zaten kayıtlı olan ve belirli ihtiyaçlarını karşıladığımız yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.

        Bizlerin ihitiyaç sahibi ailelere gönüllülerimiz aracılığıyla bizatihi ulaştırdığımız HAYIR YEMEKLERİ tamamen sağlık tedbirleri kapsamında hijyenik ve kapalı paketlerdedir.

Geçtiğimiz Ramazan ayında aynı usulle 15000 iftar yemeği dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle bu konuda bizlere destek veren Sincan halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.