Sincan Ekspress Haber Sayfası

YAVAŞ;”BAKIN HEYKEL BELEDİYECİLİĞİNİ KİM YAPIYORMUŞ?”

YAVAŞ;”BAKIN HEYKEL BELEDİYECİLİĞİNİ KİM YAPIYORMUŞ?”
212 views
11 Aralık 2020 - 23:31

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında “heykel belediyeciliği yapıyor” iddialarına da açıklık getirdi.

    Geçmiş yönetim döneminde kentin birçok yerine konulan dinozor, hayvan figürleri ve saat heykellerini görselleriyle birlikte vatandaşlara gösteren Başkan Yavaş, Çubuk 1 Barajı’nda yaptırılan heykellerin hikayesini de anlattı:

Bütçeye koyduğumuz heykel harcamaları için 1,5 milyonun sebebini size söyleyeyim. Covid-19 sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını ebediyen yaşatmak için Anıt yarışması düzenleyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bununla ilgili yazdığımız yazıları da burada görüyorsunuz. Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Meslek Odalarından jüri istedik. Bir diğer anıt daha var planladığımız. O anıt da Cumhuriyetin 100. yılında Çaldağı Mevkii’ne yapılacak Cumhuriyet Anıtı. Bununla ilgili de yazılar yazdık. Ayrıca Çubuk-1 Barajı’nda yapılan ahşap heykelleri görüp kendi kendilerine bunlarla dalga geçiyorlar. Eskiden olsa bunlar Çin malı olurdu, anormal paralar ödenirdi. Bu heykelleri yapan kim biliyor musunuz? 20 yıldır belediye bünyesinde çalışan bir arkadaşımız. Sanatkar ve aldığı maaştan başka ilave tek bir kuruşu yok. Tabii kendileri sık sık Çin’den getirdikleri için bizi de öyle zannediyorlar ama Ankara halkının boşa atılacak parası yok. Kendileri hep böyle plastiklere falan para ayırdıkları için heykel belediyeciliği diye bizimle alay ediyorlar. Bakın heykel belediyeciliği kimdeymiş? Dünyanın en büyük bayrak direğini Ankara’ya dikeceğini söyleyen Gökçek, şehrin 5 girişine de 50 metrelik heykeller yapacağız dedi. Allah’tan yapamadı. Mamak Belediye Başkanı burada olsaydı soracaktım kendisine buna itirazın var mı diye? Bütün bunlara müthiş paralar verildi. Ankara’da böyle halkın parasının toprağa gömüldüğünü, çöpe atıldığını göremeyeceksiniz ve ne yapıyorsak Ankara halkının refahı için yapacağız.

<!– Admatic imageplus x Ad Code START –> <ins data-publisher=”adm-pub-114587444557″ data-ad-type=”imageplus” class=”adm-ads-area” data-ad-network=”134360079193″ data-ad-sid=”400″></ins> <script src=”//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js” async></script> <!– Admatic imageplus x Ad Code END –>

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.