Sincan Ekspress Haber Sayfası

YAVAŞ;”YOLSUZLUK DOSYASINI SAVCILIĞA VERDİK”

YAVAŞ;”YOLSUZLUK DOSYASINI SAVCILIĞA VERDİK”
176 views
09 Aralık 2020 - 19:33

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kasım ayında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi bütçe görüşmeleri sırasında kendisine yöneltilen soru ve iddialara düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.   

   Yaklaşık 2 yıldır başkanlık görevini yürüttüğü süre içinde geçmiş döneme ait 1 milyar 600 milyon TL borç ödediklerini belirten Başkan Yavaş, eski ve yeni dönemde yapılan tüm belediye harcamalarını rakamlarla ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaştı.

   Geçmiş dönemlere ait 3 katrilyonluk yolsuzluk dosyasını savcılığa verdiklerini açıklayan Başkan Yavaş, özellikle yolsuzlukla mücadelede yalnız kaldıklarını belirterek, mecliste grubu bulunan siyasi partilere iş birliği çağrısı yaptı:

“Toplamda yaptığımız 40 civarında suç duyurusuna konu olan usulsüzlüklerin toplam bedeli güncel değeriyle 3 katrilyon liradır. İşte bu gerekçeyle ben sizleri suç ortaklığına değil adaletin tecellisi için el birliğine, kardeşliğe davet ediyorum. Güç birliği konusunda doğrusu büyük ümitlerle başlamıştık. AK Parti’nin önceki grup başkan vekillerinin konuşmasını biraz önce dinlediniz ben bu sözlerdeki samimiyete inanıyorum. Sizi yargılamak için söylemiyorum ama aradan aylar geçti onlarca yolsuzluk dosyasını adliyeye intikal ettirdik. Neden AK Partili arkadaşlar yanımızda yer almadı? Bu çalınanlar Ankara halkından çalındı? Biz de bu davalara müdahiliz diyerek dosyaları adliyeye birlikte neden veremedik? Şimdi eski ve yeni başkan vekillerine sesleniyorum. Bu sözlerin hala arkasında mısınız, değil misiniz? Eğer arkasındaysanız neden bizim savcılığa verdiğimiz dosyalarda müdahil değilsiniz?Allah için gelin müdahil olun. Biz de size şükran ve minnet duyarak kamuoyuyla paylaşalım.”

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.