Sincan Ekspress Haber Sayfası

YENİ MODEL TAKSİ DURAKLARI İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

YENİ MODEL TAKSİ DURAKLARI İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU
122 views
07 Temmuz 2021 - 0:53

Taksici esnafından Ankara Büyükşehir Belediyesine doğrudan gelen talepler üzerine harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kent Estetiği Daire Başkanlığını “yeni model taksi durakları projesi” hazırlanması konusunda görevlendirdi. Yeni model taksi durakları projesinin ilk örneği Çukurambar’da hayata geçirilirken, ilk etapta 25 yeni taksi durağının yapımı için 29 Temmuz tarihinde ihaleye çıkılacak. Taksi duraklarının 1 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öncelikli ihtiyaçlar konusunda toplumun her kesiminden gelen talepleri dikkate alarak yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

    Taksici esnafının da görüş ve önerileri doğrultusunda yeni taksi durakları tasarlanması için Kent Estetiği Daire Başkanlığını görevlendiren Yavaş, taksici esnafını daha konforlu ve modern taksi duraklarıyla buluşturuyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda ilk örneği Çukurambar’da uygulanan yeni model taksi durakları projesi hızla ilerlerken, ilk etapta 25 yeni taksi durağının yapım işi için de ihale tarihi belli oldu.

İHALE 29 TEMMUZ’DA YAPILACAK

    Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, yeni model taksi durakları montajlı alım işi için 29 Temmuz 2021 tarihinde ihaleye çıkacak.

     Yeni taksi durakları kapalı ve açık kullanım alanları, ibadethane, depo, WC ve mutfak bölümleriyle taksici esnafının hayatını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilecek.

     Ankara taksici esnafı başta olmak üzere Ankara Umumi Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası ile yapılan görüşmeler sonrası tip1, tip2 ve tip3 modelde yapılacak yeni taksi durak noktaları ise şöyle belirlendi:

-Etimesgut Gölet Taksi

-Etimesgut Ahimesut Taksi

-Altındağ Hacettepe Taksi

-Yenimahalle 06Ergazi Taksi

-Yenimahalle GİMAT Taksi

-Yenimahalle Oleyis Taksi

-Yenimahalle Armada Şenol Taksi

-Yenimahalle Batıkent Botanik Taksi

-Yenimahalle A City Erciyes Gimart Taksi

-Gölbaşı İncek Taksi

-Çankaya Kardeşler Taksi

-Çankaya Konutkent 1 Taksi

-Çankaya Yaşamkent Taksi

-Çankaya Metiş Taksi Durağı

-Çankaya Anıl Taksi

-Çankaya GAR Taksi

-Çankaya Huzur Taksi

-Çankaya Merhaba Taksi

-Çankaya Ayrancı Taksi

-Sincan Sağlık Taksi

-Mamak Mamak Köprü Taksi

-Mamak Mozaik Taksi

-Keçiören Pınarbaşı Taksi

-Keçiören Ufuktepe Taksi

-Kahramankazan Meydan Merkez Taksi

YENİ TAKSİ DURAKLARININ 1 YIL İÇİNDE TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

    Proje çalışmaları doğrultusunda daha önce durak yeri verilmiş ancak mevcutta durağı olmayan noktalar ile ekonomik ömrünü tamamlayan taksi durakları tek tek tespit edildi.

     29 Temmuz tarihinde ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak ihalenin yapılmasının ardından ilk etapta 25 yeni model taksi durağının 1 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Ankara’da 7 bin 700 taksi ve 500’e yakın taksi durağı Başkentlilere hizmet vermeyi sürdürüyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.